Koniec Wakacji z Biblioteką - 26.08.2014r.

Czcionka:

KONIEC WAKACJI Z BIBLIOTEKĄ

W dniu 26 sierpnia wybraliśmy się do Doliny Baryczy, aby zakończyć WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ.

Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała to wyjazd okazał się wspaniałym zakończeniem tegorocznych wakacji.

Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Galeria Ziemi w Krośnicach. Właściciel kolekcji – Janusz Talaga – pokazał nam wiele ciekawych minerałów i skamielin. W ciągu kilku lat zebrał eksponaty niemal wszystkich kontynentów. Wizyta w galerii to niesamowita podróż w świat poznawania procesów geologicznych. Wśród zgromadzonych skamieniałości obejrzeć można m.in. skamieniałe drewno i olbrzymie skamieniałości jurajskie sprzed ok. 160 mln lat.

Następnie udaliśmy się na przejażdżkę Krośnicką Kolejką Wąskotorową. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna Krośnic i okolic. To jedna z niewielu czynnych kolei parkowych w Polsce. Kolejka kursuje na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach, po niemal 3 km trasie, gdzie znajduje się 5 mniejszych stacyjek, na których umieszczono tablice edukacyjne.

Wystawa

Kornelia i Gabryś w roli małych odkrywców Krośnic.

Stawy Doliny Baryczy

Biblioteka? Oczywiście !