Oleg Dowgal w Kobylinie - 22.09.2014r.

Czcionka:

,,Spotkanie z Fletnią Pana"

W poniedziałek, 22 września w budynku byłego Kina ,,Świt" odbył się koncert w wykonaniu ukraińskiego artysty Olega Dowgala.

Artysta zaprezentował kilka utworów z muzyki klasycznej, ludowej z rejonu Karpat oraz utwory współczesne na instrumencie zwanym Fletnią Pana.

Publiczność nagrodziła wykonawcę gorącymi brawami i poprosiła o bis. Duża grupa uczestników zakupiła też płyty CD z dedykacją i autografem Olega Dowgala.

Mieszkający we Lwowie- Oleg Dowgal to znakomity artysta, wirtuoz gry na Fletni Pana.

Urodzony w 1977 roku Oleg Dowgal od 5 roku życia rozpoczynał swoją edukację w szkole muzycznej stopnia podstawowego- zakończeniem było Konserwatorium w Charkowie.

Jest etatowym muzykiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Na stałe współpracuje z zespołem BREVIS. W wolnym czasie komponuje muzykę, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu gór Karpat.

Występował w większości krajów byłego ZSRR oraz we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Od kilku lat znany jest również w naszym kraju. O jego wzrastającej popularności w Polsce świadczy fakt zaproszenia go w lipcu 2010 r. do Polanicy Zdroju na XII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka Świata", gdzie koncertował w doborowym towarzystwie m.in. z Ireną Jarocką, Stanem Borysem i Stanisławem Soyką.

Biblioteka? Oczywiście !

Tydzień Bibliotek