Wakacje z Biblioteką: 14 - 24.07.2014

Czcionka:

W dniach od 14 lipca do 25 lipca trwały ,,Wakacje z biblioteką". Organizatorami byli Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie,  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Uczestnikami były głównie dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

Każdy dzień ,,Wakacji z biblioteką" przynosił nowe atrakcje:

14 lipca (poniedziałek)- Spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Krotoszynie na temat uzależnień i zagrożeń w okresie wakacyjnym. Zajęcia odbyły się w Klubie Seniora w Kobylinie.

15 lipca (wtorek)- wyjazd wycieczkowy. W Kórniku  zwiedzaliśmy zamek- muzeum, a w Puszczykowie zawitaliśmy do Muzeum- Pracowni Literackiej  Arkadego Fiedlera.

16 lipca (środa)- rajd pieszy po terenie gminy, zajęcia sportowe na Hali Środowiskowo - Sportowej w Kobylinie.

17 lipca (czwartek)- wyjazd wycieczkowy do Grabonogu - wizyta w Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego oraz do Gostynia - kąpiel na krytej pływalni Na Fali.

18 lipca (piątek) - wizyta w Urzędzie Miasta w Kobylinie oraz spotkanie ze strażakiem

21 lipca (poniedziałek) - wyjazd wycieczkowy do Zdun- wizyta w muzeum i w kręgielni.

22 lipca (wtorek) - wyjazd wycieczkowy do Wrocławia - Panorama Racławicka, Aquapark

23 lipca (środa) - spotkanie z policjantem, zajęcia teatralne z p. Krystyną Niedzielą, zajęcia na hali sportowej.

24 lipca (czwartek) - miał odbyć się Mini Festyn na boisku sportowym, niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Dobry humor wzięliśmy ze sobą do Klubu Seniora. To tam zostały zorganizowane gry, zabawy. Odwiedziła nas (razem z gitarą) siostra Lidia. Zabawa była wspaniała. Pani Mariola Lindner uczyła nas tańca belgijskiego. Jedliśmy smażone kiełbaski.

25 lipca (piątek) - to ostatni dzień ,,Wakacji z biblioteką". Wspomnienia z wakacji przelaliśmy na papier. Powstały piękne rysunki, a także krótkie opowiadania. Alicja Swendracka i Weronika Wojtyczka to autorki jedynego pamiętnika ,,Wakacji z biblioteką". Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki, które z pewnością przydadzą się w nowym roku szkolnym. Nie zapomniano również o organizatorach. Usłyszeli oni podziękowania oraz otrzymali laurki wykonane przez dzieci. Po raz kolejny udaliśmy się również na obiad do restauracji ,,Bajka". Właściciele otrzymali laurki i podziękowania za pyszne obiadki serwowane uczestnikom ,,Wakacji z biblioteką".

KATALOG KSIĄŻEK:

Zapraszamy: